מה הטעם של וואגיו יפני

אפשר לדבר רבות על המצב של הוואגיו בארץ, שזה שקר, שזו תרמית ושזה נועד להקפיץ מחירים ולעשות רווח גדול יותר לסוחרי הבשר, מגדלים וכיו"ב…

אבל אם נירד למעמקי המשוואה ונעשה הפרדה ונבין למה לוקחים את המותג הזה שנקרא וואגיו ומלבישים אותו על כל דבר שזז – נגלה עולם שלם והיום נדבר על הדבר האמיתי שאין שני לו, הפרארי של הבקר, וואגיו יפני אורגינל!

כפי הידוע 99% מהאנשים בעולם לא יזכו לאכול וואגיו יפני אמיתי, אבל מה הסיבה?

הסיבה היא בכמות הבקר שיש ביפן שמוקצה לשיווק מחוץ ליפן, יש אלפי ראשים בודדים שמיועדים לשיווק והם נמכרים לספקים שנה מראש לפי כמות שהוזמנה, כמה עולה לספק? באזור ה1000-2000 דולר לקילו, כן כן אלו סכומים אסטורנומים בהחלט וגם לאנשים שידם משגת זהו סכום לא נתפס לקילו, זה בעצם הקוויאר של הבקר או הכמהין של הבקר אם נרצה לעשות השוואה או יותר נכון הוואגיו של הבקר – יפני אמיתי מסורתי.

יש מספר דברים שמשפיעים על איכות הבקר – הגידול שלו, מה הוא אוכל, תנאי אקלים ובאילו תנאים, עזבו עיירות וטייטלים יש חשיבות גדולה למה שהבקר אוכל, כי ממנו הוא גדל בצורה הטובה ביותר שיש בנוסף לשאר הדברים העוטפים אותו, אם נעשה השוואה בעולם הרכב, פרארי רק כמותג עולה הרבה אבל אם המנוע היה מנוע חלש? זאת אומרת תנאי האקלים, האוכל ותנאי הגידול? עכשיו הבנתם למה הוא נחשב לפרארי של הבקר…

 

מה טעמו?

טעם הוואגיו היפני לא ניתן להסבר כמה שנפרט, אבל הכי קרוב – טעם אגוזי, טעם חזק מאוד של בשר שנשאר אחרי שאתם בולעים ולועסים את הנתח, בדומה לפלפל חריף שנשאר הטעם גם אחרי שבלעתם, כך גם כאן בוואגיו היפני הטעם עוד ישאר לכם בפה.

בנוסף למרק המדהים שלו שהוא ברמה של חמאה, לא צריך להפעיל שיניים בדיוק ככה, מניחים אותו על הלשון והוא נמס, תאמינו או לא זה האמיתי.

 

אז האם וואגיו יפני יכול להיות בישראל?

יכול, האם יש? אין. האם כלכלי? בכלל לא גם לעשירים ביותר זה לא משתלם.

 

סרטון של דניאל בלילתי אוכל וואגיו יפני: